Giżycko – stolica żeglarstwa

Mazury piękny, malowniczy region Polski z duża ilością jezior uważany jest za jeden z cudów natury. Posiada najbogatszą sieć wodną spośród wszystkich regionów naszego kraju. W jego północnej części leży miasto zwane stolicą żeglarstwa- Giżycko. Jest to miejscowość wypoczynkowa, którą odwiedzają co roku liczne rzesze turystów.

Stolica żeglarstwa

Giżycko miasto położone nad jeziorami Kisajno, Niegocin, Tajty i Wojsak.  Jezioro Niegocin połączone jest Kanałem Niegocińskim z jeziorem Tajty a ono Kanałem Piękna Góra z jeziorem Kisajnem. To ostatnie łączy się Kanałem Giżycki z jeziorem Niegocin. Połączenie takie sprawia, że warunki do żeglugi na tym obszarze są bardzo dobre i dlatego wielu turystów korzysta z czarter jachtów na Mazurach i udaje się w rejs po jeziorach. Ułatwiają to tym bardziej firmy czarterowe oferujące olbrzymią ilość jachtów do wyboru jak LIK Czarter Ciekawym szlakiem o długości  25,20 km jest płynięcie z Giżycka do Węgorzewa.

Co warto zobaczyć w Giżycku?

W mieście tym warto wybrac się na molo, które pełni funkcję miejsca spacerowego, wypoczynku, spotkań i falochronu oddzielającego port od jeziora. Jest to również miejsce różnych impres artystycznych. Godny obejrzenia jest również most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim, który stanowi atrakcję dla wielu turystów. Łączy on jezioro Niegocin i Kisajno. Nieopodal mostu znajduje się Zamek Krzyżacki z 1341 roku. W którym obecnie znajduje się hotel. Na uwagę zasługuje również Twierdza Boyen, obiekt pochodzący z XIX-wiecznej pruskiej fortyfikacji. W mieście znajduje się jeszcze wiele innych atrakcji turystycznych, jednak największą są sporty wodne i czarter jachtów na Mazurach.

About the author

Timo

Początkujący bloger samouk z dużymi ambicjami. Z zawodu nauczyciel, wcześniej pracownik fizyczny na budowie i fryzjer. Bezpretensjonalny fan planszówek.

View all posts