Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Poszedłeś na kurs na prawo jazdy. Zaliczyłeś egzamin wewnętrzny z teorii, przejeździłeś 30 godzin z instruktorem. Zastanawiasz się co dalej? Aby zdać egzamin na prawo jazdy musisz być pewny, że po ukończonym kursie potrafisz dobrze jeździć. Jeśli nie masz tej pewności to lepiej dokup sobie dodatkowe godziny jazdy. Zaoszczędzisz sobie w ten sposób stresu związanego z niedostatecznym przygotowaniem a nawet frustracji z powodu niepowodzeń i dodatkowych kosztów.

Jak przygotować się, żeby zdać?

Podczas kursu na prawo jazdy poproś instruktora o pokazanie tras egzaminacyjnych. Oni dokładnie wiedza gdzie najłatwiej oblać egzamin. Zwróć wtedy szczególną uwagę na zachowanie się na drodze. Poznaj dobrze te trasy, bo chociaż nie ma odgórnie ustalonych tras to egzaminatorzy najchętniej jeżdżą w pobliżu WORD-u i tam gdzie mają najwięcej miejsc do sprawdzenia naszej wiedzy. Popytaj kolegów o ich trasy egzaminacyjne, a zobaczysz, że wielu z nich jechało podobną trasą. Jeśli zauważysz, że trzydzieści godzin jazdy to dla ciebie za mało aby poczuć się pewnie za kierownica to lepiej skorzystaj z dodatkowych godzin. Wielu instruktorów proponuje takie jazdy, gdy widzą, że kursant nie czuje się pewnie za kierownicą. Nie jest to żadne naciągactwo, bo oni najlepiej orientują się w naszych umiejętnościach. Ważne jest aby na egzamin iść bez stresu i z głębokim przekonaniem o własnych zdolnościach jazdy. Pamiętaj, że nawet jeśli nie zdasz to jeszcze nie koniec świata, a ty możesz ponownie przystąpić do egzaminu.

Jak zachować się na egzaminie?

Idąc na egzamin myśl pozytywnie. Idziesz po to żeby go zdać. Pomyśl o przyjemności  jaką będziesz miał podczas jazdy. Potraktuj ten egzamin jako kolejna jazdę samochodem tylko z innym instruktorem. Ważne jest aby na egzaminie być skupionym i uważnie słuchać egzaminatora. Oni wiedzą, że dla zdającego taki egzamin to ogromny stres. Jeśli boisz się, że samochód zgaśnie to mocniej przytrzymaj pedał gazu. Lepiej żeby auto zawyło niż żeby zgasło. Na egzaminie musisz być czujny, bo nawet jeśli popełnisz błąd to egzaminator wróci w to samo miejsce i sprawdzi cię jeszcze raz.Badx skupiony do samego końca egzaminu , bo bardzo często po przyjechaniu do ośrodka zdający popełniają głupie błędy.

Czasem żeby zaliczyć potrzeba wytrwałości, umiejętności i samozaparcia. Osobiście znam jedną osobę która do egzaminu na prawo jazdy przystępowała piętnaście razy i wkońcu je zdobyła. Do tej pory podziwiam ją przede wszystkim za wytrwałość i chęć zdobycia prawka za wszelką cenę. Wielu z nas już dawno by się poddała.

About the author

Timo

Początkujący bloger samouk z dużymi ambicjami. Z zawodu nauczyciel, wcześniej pracownik fizyczny na budowie i fryzjer. Bezpretensjonalny fan planszówek.

View all posts