pretty woman in blue sweater and jeans Shadow on Studio background. High quality photo

Poprawne przyswajanie wyrazów obcych

Pisownia danego słowa zapożyczonego może informować o czymś całkiem innym oraz zdradzać sposób zapożyczenia. Jeżeli dany wyraz pisze się w języku niemieckim tak samo jak w języku, z którego go pożyczyliśmy, wówczas takie zapożyczenie bez wątpienia nastąpiło poprzez teksty pisane.

Pisać po niemiecku jest znacznie łatwiej niż mówić, gdyż język ten w sposób wymawiany posiada swój własny akcent, w którym należy się wypowiadać. Nam Polakom znacznie trudniej przyswoić sobie wyrazy niemieckiego pochodzenia, gdyż nasz język jest znacznie mniej skonstruowany. Jednak słyszy się opinie, iż to właśnie język polski jest jednym z trudniejszych na całym świecie. W celu szybszego i prostszego przyswajania wyrazów w języku niemieckim warto zapisać się na kurs języka niemieckiego, który kończy się zazwyczaj uzyskaniem odpowiedniego dyplomu czy certyfikatu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż sami ucząc się z książek nie jesteśmy w stanie przekazać sobie odpowiedniej ilości wiedzy, którą zdobędziemy właśnie na takim kursie, który przecież wcale nie jest drogi, również zdarza się szczególnie w Niemczech, że jest zupełnie darmowy, co dodatkowo ma zachęcić do korzystania z takich rozwiązań. Wyrazy obce bowiem inaczej się pisze, a jeszcze inaczej wypowiada, co jest wadą w przeciwieństwie do naszego języka.

Co jeszcze możesz?

Możemy również skorzystać z wszelkich pomocy naukowych takich jak słowniki języków obcych, czy książki naukowe, poradniki oraz wiele innych. W dzisiejszym świecie mamy całą masę możliwości, wystarczy tylko chcieć, a cała reszta jest najmniejszym problemem. Jednak mało kto chce, co jest wielkim błędem, gdyż znając poprawnie mowę po niemiecku jesteśmy w stanie dogadać się praktycznie z każdym obywatelem pochodzącym z każdego kraju, gdzie język ten jest powszechnie znany tak samo jak kiedyś język angielski. Język angielski również jest przydatny i ciągle używany na całym świecie, jednak z tym krajem coraz mniej ludzi wiąże jakiekolwiek nadzieje na znalezienie dobrze płatnej pracy, lub zamieszkaniu w nim na stałe.

About the author

Timo

Początkujący bloger samouk z dużymi ambicjami. Z zawodu nauczyciel, wcześniej pracownik fizyczny na budowie i fryzjer. Bezpretensjonalny fan planszówek.

View all posts

1 Comment